کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی : ساخت کانکس سرویس بهداشتی با توجه به اهمیت بهداشت فردی و اجتماعی افراد مستقر در اماکن عمومی مختلف یکی از اقدامات پر سودی است که صنعت کانکس سازی به جامعه کرده است. نیاز به سرویس بهداشتی در هر جایی که انسان ها باشند به چشم می آید ولی با توجه به شرایط سخت محیطی در بعضی مکان ها نمی توان براحتی سرویس بهداشتی را ایجاد کرد.

با توجه به سرعت در راه اندازی و همچنین عدم نیاز به مصالح و عدم نیاز به خرابی پس از اتمام پروژه و … یک راهکار مناسب موقت در بسیاری از مکان ها می باشد هرچند که این کانکس را می توان به عنوان یک انتخاب طولانی مدت برای یک محل نظر گرفت.

کانکس سرویس بهداشتی

واحد شمارش برای سرویس های بهداشتی چشمه است. به همین دلیل سرویس بهداشتی را با کلمه چشمه از هم جدامی کنند.

انواع کانکس سرویس بهداشتی به دسته بندی های زیر تقسیم می شود.

کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه (تک کابین)

کانکس های تک چشمه بدون راهرو می باشند و درب ورودی آنها به محیط باز می شود و روشویی هم در داخل کابین قرار دارد.

کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی دو چشمه

کانکس دو چشمه نیز اغلب همانند کانکس نوع یک چشمه بدون راهرو می باشد و درب ورودی کانکس به محیط باز می شود و شرایط و امکانات هر دو کانکس مشابه هم هست که بسته به درخاست مشتری راهرو دار هم ساخته میشود.

کانکس سرویس بهداشتی سه چشمه (چندکابین)

کانکس سه چشمه (چند چشمه) و بالاتر دارای یک راهرو می باشد که روشویی ها در راهرو قرار دارند و هر چشمه دارای یک هواکش مجزا می باشد.

کانکس سرویس بهداشتی و حمام

کانکس سرویس بهداشتی به همراه حمام نیز، نوعی از کانکس های سرویس بهداشتی است که در داخل آن امکانات حمام همچون دوش تعبیه گردیده است. در این کانکس، سرویس بهداشتی و حمام یا به صورت یکجا و یا به صورت مجزا ساخته می شود.

کانکس سرویس بهداشتی

جنس بدنه داخلی و خارجی کانکس سرویس بهداشتی

 در کانکس سرویس بهداشتی بدنه خارجی کانکس از جنس ورق گالوانیزه شادولان یا همان فرم دار می باشد که دارای رنگ کوره است. همچنین بدنه داخلی کانکس نیز از p.v.c می باشد که دارای عایق پلی استایرن است.

کف کانکس سرویس بهداشتی از جنس فایبرگلاس یک تکه می باشد که خود رنگ است. کف کانکس قابل شستشو می باشد. همچنین در کف کانکس می توان از آلومینیوم آجدار 2 میلی متری هم استفاده کرد. سنگ توالت و روشویی استفاده شده  از جنس چینی آلات مرغوب و درجه یک می باشد.

بطور کلی  چهار مدل اصلی برای کف های سرویس بهداشتی موجود می باشد که عبارتند از :

  • کف از ورق و توالت از نوع سرامیک و چینی
  • کف از سیستم یکپارچه فایبرگلاس و مواد رزینی
  • کف از تلفیقی از فایبر گلاس و سرامیک و سنگ توالت چینی
  • کف از سیستم یکپارچه قالبی استیل نگیر

جنس در و پنجره استفاده شده نیز آلومینیومی می باشد. این کانکس ها را می توان در ابعاد مختلف ساخت و همچنین می توان آن را چرخ دار نمود تا قابلیت جابجایی را داشته باشد.

در سرویس های بهداشتی معمولا یک لوله جهت ورودی آب و یک لوله جهت خروجی فاضلاب تعبیه می گردد که بنابر نوع استفاده می توان ورودی را به لوله کشی شهری یا تانکر آب و خروجی را به چاه فاضلاب یا مخزن وصل نمود.

نکاتی که در سرویس های بهداشتی بسیار حائز اهمیت می باشند عبارتند از : مقاومت در برابر رطوبت و تماس مستقیم آب جهت دیوارهای داخلی و خارجی و کف و سقف کانکس، مقاومت فیزیکی کف و استحکام بالای آن در زمان استفاده، آب بندی کامل کف و درز ها، عایق بندی دیواره و سقف

برای خروج فاضلاب از کانکس سرویس بهداشتی میتوان از سبتیک که نوعی منبع پلاستیک است استفاده کرد. این منبع در پایین سرویس بهداشتی قرار میگیرد.

بعضی از کانکس های سرویسهای بهداشتی را چرخدار تولید میکنند تا حمل و نقل و جابجایی آنها آسان باشد. کانکس های سرویس بهداشتی به خاطر سیار بودن و سهولت در راه اندازی امروزه مورد توجه کارفرمایان می باشند.

گروه صنعتی شاه محمدی دارای هشت شرکت اصلی و بیست شرکت فرعی و بیش از 50 نفر بطور مستقیم  در زمینه آلاچیق و ویلای پیش ساخته ،‌ مخازن ،  کانکس  و کارهای لوکس چوب  و خرید و فروش کانتینر به صورت تخصصی مشغول فعالیت می باشند.
شما می توانید برای مشاهده محصولات کلیلک کنید و جهت برقراری ارتباط  و اطلاع از قیمت کانتینر کافیست با شماره تلفن های ما تماس حاصل نمایید.

نظرات:2

پیام بگذارید