مخزن سیمان

مخزن سیمان

مخزن سیمان :به منظور نگه داشتن بهينه سيمان و جلوگيری از هدر رفتن آن، از مخزن سیمان در تناژهای مختلف استفاده می شود.

اهمیت نگهداری سیمان در شرایط مناسب یکی از اولویتهای مهم هر پروژه عمرانی می باشد .

سيمان در ظروف سربسته و بدون منفذ براي مدت نسبتأ طولانی قابل نگهداری است. نگهداری يا ذخيره سیمان در سیلوهای مناسب تا مدت سه ماه مجاز است ولی مدت زمانی كه در كيسه‏ های سه لايه كاغذی حتی در شرايط مناسب حفظ مي‏شود پس از 4 تا 6 هفته مقدار قابل ملاحظه ای از مقاومت آن كاهش می يابد .

مخزن سیمان

 لذا بذل توجه نه تنها بايد در مورد عدم سرايت آب به سیمان صورت گیرد, بلكه از قرار گرفتن آن در معرض هوای نمناك نيز بايد اجتناب شود .

انباركردن در پاكتهای پاره و خيس جايز نيست. ذخيره طولاني در هوای نمناك گاهی اوقات موجب كلوخه شدن يا گيرش جزيی يا گيرش ناشی از هوا مي‏شود. آزمايش عملی برای تشخيص قابل استفاده بودن سيمان خرد كردن كلوخه‏ ها زير فشار انگشتان است, چنانچه كلوخه‏ ها خرد نشود نبايد از آن جهت مصارف سازه ای استفاده كرد.

سیمانی كه دچار گيرش ناشی از هوا شده باشد ممكن است هنوز قابل استفاده باشد ولی محتملا مقداری از مقاومتش را از دست داده است .

اينچنين سيمانی را بايد برای مصارف غير سازه‏ ای بكار برد و در غير اينصورت به وسيله آزمايش نمونه‏ های فشاری ميتوان مقاومت آنرا تعيين كرد. دراينگونه موارد افزايش ميزان سیمان مي‏تواند در بالا بردن مقاومت بتن تاثير بگذارد.

دقت در انبار كردن سيمان

از آنجا كه سيمان كم دوام‏ترين و پربهاترين ماده تشكيل دهنده بتن مي‏باشد، اين مطلب بايد مورد نظر قرار گيرد كه دقت در انبار كردن سيمان ارزش كوششی را كه در اين امر مصروف مي‏شود دارا مي‏باشد .

انباركردن سیمان در مخزن سیمان مزايا و منافع قابل توجهی را برای پيمانكار و افراد كارگاهی دربر خواهد داشت.

مزايای مورد اشاره به شرح زير است :

1- سيمان فله ارزانتر است و پيمانكار مجبور به تخليه بار يا وقفه در امر برنامه كارگاه جهت تخليه نخواهد بود.

2 ـ نياز به بردن كيسه‏ های سيمان تا محل مخلوط كن نيست. ضايعات ناشی از پاره شدن كيسه‏ ها وجود ندارد.

3 ـ از آنجا كه مخزن سیمان در برابر عوامل جوی نفوذ ناپذيرند فساد سيمان كاهش مي‏ يابد.

4- استفاده از سیلو اين امكان را مي‏دهد كه از ظرفيت كامل مخلوط كن در ارتباط با طرح مخلوط بتن استفاده شود, در حاليكه انطباق تعداد كيسه های 50 كيلوگرمي سيمان با حجم مخلوط كن دشوار است.

5 ـ شرايط كاری تميزتری بوجود خواهد آمد.

به منظور دستيابی به بهترين نتايج، ظرفيت انباركردن در سیلوی سیمان بستگی به موارد زير دارد .

الف ـ حداكثر ميزان مصرف سيمان.

ب – مقدار تحويل, اطمينانی كه به زمان تحويل می توان داشت و مقدار محموله ها.

ج ـ دسترسی به كارگاه ـ شرايط راه وترافيك.

گروه صنعتی شاه محمدی دارای هشت شرکت اصلی و بیست شرکت فرعی و بیش از 50 نفر که بطور مستقیم در این مجموعه مشغول فعالیت هستند در زمینه آلاچیق و ویلای پیش ساخته ،‌ مخازن ،  کانکس و کارهای لوکس چوب به صورت تخصصی مشغول فعالیت می باشند.

شما می توانید برای مشاهده محصولات کلیلک کنید و جهت برقراری ارتباط با گروه ما کافیست با شماره تلفن های ما تماس حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.